Historia firmy

Vernon KreiebleHistoria Loctite ma swój początek w laboratorium należącym do Doktora Vernona Kreieble, mieszczącym się w piwnicy Trinity College w Hartford, w stanie Connecticut w roku1953. Profesor ten, zajmujący się chemią przemysłową, opracował inhibitory systemów utwardzania dla unikalnej żywicy o właściwościach klejących, która utwardzała się bez dostępu powietrza – uszczelniacz anaerobowy.

Oficjalny publiczny debiut Loctite odbył się 26 lipca 1956 roku na konferencji prasowej w Klubie Uniwersyteckim w Nowym Jorku. Obietnica rozwiązania odwiecznego problemu luźnych nakrętek i śrub w maszynach oraz urządzeniach – problemu, z którym klienci zmagali się od dawna i który uznali za nierozwiązywalny – doprowadziła do niesamowitej ilości zapytań.

W latach 60-tych dwudziestego wieku, pod marką Loctite opracowane zostały cyjanoakrylany (znane także jako CA lub „Superglue”), jednoskładnikowe, utwardzające się w temperaturze pokojowej kleje przemysłowe. Później zaś opracowano silikony, epoksydy, akryle oraz udoskonalono technologię produkcji klejów anaerobowych oraz cyjanoakrylanów Loctite.

Od samego początku swojego istnienia Loctite nieustannie tworzył nowe rynki zbytu poprzez opracowywanie nowych rozwiązań. Od swojego debiutu, kiedy to Loctite przedstawił produkt rozwiązujący problem uznany za “nie do rozwiązania”, Loctite odnosił sukcesy dzięki wprowadzanym innowacjom.

W roku 1997 Loctite został przejęty przez Henkel i po dziś dzień pozostaje on naszą kluczową marką.

Marka Loctite, należąca do Henkela od 1997, jest znana dzięki doskonałej jakości klejom i uszczelniaczom. Od momentu opracowania unikalnej technologii anaerobowej ponad pięćdziesiąt lat temu, produkty Loctite stały się niezastąpionymi elementami welu maszyn i produktów niezbędnych w codziennym życiu.

W dzisiejszych czasach ogromnej konkurencji, firmy potrzebują zdolności wytwórczych oraz elastyczności, aby móc szybko sprostać nowym potrzebom. Ogromne zaangażowanie firmy Henkel w badania i rozwój  doprowadziło do opracowania najbardziej zaawansowanej technicznie gamy produktów dostępnych obecnie na rynku: produktów przyspieszających procesy wytwórcze, obniżających koszty, poprawiających jakość oraz spełniających narodowe i międzynarodowe standardy.

Produkty Loctite dostarczają rozwiązań w całym spectrum technologii klejenia i procesów produkcyjnych. Są one stosowane w różnorodnych branżach, takich jak elektronika, przemysł motoryzacyjny, lotniczy, biomedyczny oraz w wielu gałęziach przemysłu produkcyjnego.

Dzięki marce Loctite Henkel oferuje dużo więcej, aniżeli jedynie doskonałej jakości produkty: oferuje skuteczne rozwiązania specjalistycznych problemów w wielu branżach przemysłu. Inżynierowie, chemicy oraz Przedstawiciele Handlowi Henkla współpracują z klientami, aby zrozumieć ich problemy i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Opracowują oni pomysły i koncepcje, a następnie przekształcają je w rzeczywiste rozwiązania, łączą zasoby, aby opracować nowe produkty, które będą służyły każdemu z nas.

mitte24.pl to sklep internetowy z produktami marki LOCTITE®. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne kleje błyskawiczne, kleje do zabezpieczania gwintów, kleje do osadzania łożysk, uszczelniacze połączeń rurowych, kleje akrylowe, żywice epoksydowe do napraw stali, żeliwa, aluminium, oraz inne produkty uzupełniające takie jak: zmywacze, odtłuszczacze, smary itp. Szeroka gama wysokiej jakości produktów LOCTITE® może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania wydajnych i wysoce specjalistycznych rozwiązań. Postaw na jakość i innowacyjność - zaufaj produktom LOCTITE®.