Kleje błyskawiczne na wysoką temperaturę

Kleje błyskawiczne na wysoką temperaturę
Kleje błyskawiczne Loctite do aplikacji przemysłowych to szeroka gama produktów należących do różnych kategorii, jak kleje utwardzane światłem, kleje o niskim wykwicie, odporne na uderzenia i obciążenia udarowe oraz wzmocnione produkty do elastycznego klejenia. Kleje błyskawiczne Loctite są także stosowane na szeroką skalę do łączenia trudnosklejanych tworzyw sztucznych, do wypełniania szczelin oraz klejenia urządzeń medycznych. Obecnie, dzięki Loctite 401, 406 i 454, trzem produktom o udoskonalonej recepturze, które zostały wprowadzone na rynek, kleje błyskawiczne można stosować w temp. sięgających 120 °C.
Każdy z tych produktów posiada udoskonalomą formułę, dzięki czemu ich wytrzymałość termiczna wzrosła do 120 °C bez negatywnego wpływu na ich ogólną skuteczność. Teraz mogą być stosowanie w jeszcze większej liczby aplikacji. Loctite 401, 406 i 454 są w stanie przymocować prawie każdy materiał w ciągu mniej niż pięciu sekund. Są wyjątkowo niezawodne i bezpieczne w użyciu – a teraz cechują się dodatkowo wyższą wytrzymałością termiczną niż kiedykolwiek wcześniej.
Można je łatwo włączyć w każdy proces produkcji lub stosować w warsztatach. Produkty zawsze pozwalają na uzyskanie większej wydajności procesów oraz na oszczędność kosztów. Są dostępne w wersjach o różnych stopniach lepkości tak, aby dostosować się do aplikacji poszczególnych użytkowników oraz dodatkowo dostępna jest pełna gama urządzeń do ich dozowania. 
Nowe obszary zastosowań sprawdzonych klejów błyskawicznych Loctite 
Nowe aplikacje dla udoskonalonej serii produktów znajdują się na przykład w przemyśle elektronicznym, gdzie kleje mogą być stosowane do klejenia części instalowanych w generatorach i akumulatorach. Obecnie udoskonalone kleje Loctite nadają się także do większej ilości zastosowań w silnikach elektrycznych i głośnikach. Co więcej, udoskonalona seria produktów powinna być też coraz częściej stosowana w pralkach, suszarkach, elementach grzewczych oraz oświetleniu. 
Wybrane interesujące aplikacje udoskonalonych klejów błyskawicznych Loctite można obejrzeć na nagraniu znajdującym się na stronie:: www.loctite-instantadhesives.com.
Nowe właściwości produktów
Loctite 401 to uniwersalny klej błyskawiczny, zalecany do klejenia gumy, tworzyw sztucznych i metali oraz porowatych materiałów, jak drewno, papier, korek lub skóra. Nadaje się także doskonale do gładkich kwasowych substratów, na przykład do komponentów galwanizowanych lub chromowanych. Przezroczysty klej uzyskuje wytrzymałość wstępną w ciągu pięciu sekund, co eliminuje potrzebę stosowania mechanicznych elementów złącznych do pozycjonowania łączonych części. 
Nowe kleje błyskawiczne Loctite 406 i 454 o podobnie udoskonalonych recepturach są odporne na temperatury sięgające nawet 120 °C. Loctite 406 szczególnie dobrze nadaje się do klejenia gumy, tworzyw sztucznych i elastomerów. Po przygotowaniu powierzchni przy pomocy podkładu poliolefionowego Loctite 770 nawet substraty z polietylenu, polipropylenu i PTFE mogą być łączone przy pomocy klejów. Ten przezroczysty i przejrzysty produkt uzyskuje wytrzymałość wstępną w ciągu dwóch do dziesięciu sekund. 
Wielozadaniowy błyskawiczny klej o konsystencji żelu
Loctite 454 to uniwersalny klej błyskawiczny o konsystencji żelu, który nie skapuje, przez co doskonale nadaje się do aplikacji pionowych i sufitowych. Klei papier, drewno, korek, piankę, skórę, tekturę, metale i tworzywa sztuczne.
Do tej pory jego temperatura pracy mieściła się w granicach –40 °C do +80 °C. Teraz, dzięki udoskonalonej recepturze temperatura pracy Loctite 454 sięga nawet 120 °C, co oznacza, że produkt może być stosowany do znacznie szerszej gamy aplikacji, do których nadaje się ten klej o żelowej konsystencji, nie wspominając już nawet większego zaufania użytkowników ze względu na wyższą wytrzymałość termiczną niż wcześniejsze 80 °C.  
Szybki i łatwy upgrade produkcji
Klienci mogą nadal korzystać z wcześniej zainstalowanego sprzętu dozującego do aplikacji nowych klejów. Nie ma konieczności dokonywania żadnych modyfikacji ze względu na takie same opakowania produktów. Dlatego też bez żadnych problemów można wdrażać nowe aplikacje przy użyciu trzech udoskonalonych produktów. 
Loctite 401 i Loctite 406 są dostępne w butelkach o pojemności 20, 50 i 500 gramów podczas gdy błyskawiczny klej Loctite 454 o konsystencji żelu jest sprzedawany w tubkach o pojemności 3, 20 i 300 gramów.
 
Henkel działa na całym świecie oferując wiodące marki i technologie w trzech obszarach biznesowych: Środków Piorących i Czystości, Kosmetyków oraz Klejów i Technologii. Założona w 1876 roku firma jest światowym liderem w branżach produktów konsumenckich oraz dla przemysłu, oferując znane marki jak Persil, Schwarzkopf i Loctite. Firma Henkel zatrudnia około 47 tysięcy pracowników na całym świecie i odnotowała sprzedaż na poziomie 15 605 milionów Euro oraz zysk operacyjny wynoszący 2,029 miliona Euro w roku podatkowym 2011. Akcje uprzywilejowane Henkla są notowane na niemieckiej giełdzie i wchodzą w skład indeksu DAX, a firma znalazła się na liście największych światowych firm Fortune Global 500.
(Źródło: http://www.loctite.pl/homepage.htm)
 

Data dodania: 2014-05-05 12:15:31

mitte24.pl to sklep internetowy z produktami marki LOCTITE®. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne kleje błyskawiczne, kleje do zabezpieczania gwintów, kleje do osadzania łożysk, uszczelniacze połączeń rurowych, kleje akrylowe, żywice epoksydowe do napraw stali, żeliwa, aluminium, oraz inne produkty uzupełniające takie jak: zmywacze, odtłuszczacze, smary itp. Szeroka gama wysokiej jakości produktów LOCTITE® może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania wydajnych i wysoce specjalistycznych rozwiązań. Postaw na jakość i innowacyjność - zaufaj produktom LOCTITE®.