Ciężka praca

Ciężka praca

Syberia, minus 50 °C. Ogromna ciężarówka toczy się po żwirze kopalnianym z determinacją rozwścieczonego nosorożca. Kolosy, znajdujące zastosowanie w syberyjskich kopalniach zostały wyprodukowane w Szkocji, tak jak ich bracia bliźniacy wykonujący ciężką pracę w kopaniach miedzy w upalnym Meksyku.

Terex posiada w swojej ofercie ponad 50 marek sprzętu wykorzystywanego w budownictwie, do budowy infrastruktury, w kamieniołomach, przemyśle utylizacyjnym, kopalniach odkrywkowych, kolejnictwie, leśnictwie, transporcie, przemyśle rafineryjnym, oczyszczalniach oraz w utrzymaniu przemysłu. Henkel miał okazję wysłać zespół filmowców do fabryki Terex w Glasgow, Szkocji, aby podejrzeć, jak wykorzystywane są tam produkty Loctite Ogromna moc maszyn Terex wymaga niezawodności, którą gwarantują kleje i uszczelniacze Loctite. Kołki ustalające – zabezpieczone przy pomocy wysokowytrzymałego środka anaerobowego Loctite 648 – umożliwiają łatwe i szybkie umocowanie mechanizmu różnicowego, głównego elementu narażonego na działanie dużych obciążeń. Sztywne kołnierze obudowy mechanizmu różnicowego są uszczelnione przy pomocy Loctite 518. Oprócz natychmiastowego uszczelnienia, zapewnia niezawodne długotrwałe działanie ze względu na brak efektu odprężenia uszczelki i utrzymanie odpowiedniego obciążenia dociskającego przez cały okres użytkowania elementu. Oto doskonały przykład, jak produkty Loctite pozwalają zoptymalizować produkcję.

Koło wielkości człowieka
W jaki sposób można ocenić atrakcyjność firmy? Stopniem świadomości marki? Jej pozycją na rynku? Stopniem lojalności klientów?

Jest na to inny sposób; można zadać proste pytanie: czyje produkty będą bardziej ekscytującym tematem rozmowy wśród nastolatków? Stosując takie kryteria oceny, nawet Porsche i Ferrari raczej przegrają z Terex®. Ta Amerykańska firma produkuje największe koparki i najbardziej wytrzymałe dźwigi na całym świecie i wiele innych budzących grozę maszyn.

W fabryce w Szkocji, montowane są ogromnych rozmiarów ciężarówki dla przemysłu kopalnianego i inne urządzenia do zadań specjalnych. Aby zdać sobie sprawę, z tego, jak naprawdę wielkie są te ciężarówki, wyobraź sobie koło o wysokości dorosłego człowieka. Terex produkuje siedem różnych modeli takich ciężarówek o ładowności do 100 ton.

Przywiązywanie uwagi do szczegółów i rzetelnego wykonania to wartości wspólne dla inżynierów Terex i Loctite. “Jackie jest zawsze pod telefonem” – mówi Steven Macholecki, kierownik w szkockiej fabryce Terex na filmie pokazującym wykorzystanie produktów Loctite w procesie produkcji. Jackie to Jackie Marshall, inżynier sprzedaży Loctite - odpowiedzialny za Terex w Glasgow.

Marshall spędza przynajmniej jeden dzień w tygodniu w fabryce w Glasgow, a współpraca z inżynierami Terex wydaje się być owocna dla obu stron. „Jestem zaangażowany w znajdywanie klejów i uszczelniaczy odpowiednich do nowych projektów, ale do moich obowiązków należy także pomoc, kiedy tutejsi inżynierowi napotkają problemy związane z utrzymaniem urządzeń w ruchu” – tłumaczy. Jako nastolatek, ulubionym tematem Marshalla były ogromne urządzenia, które musiały wywrzeć na nim niezatarte wrażenie – bardzo możliwe, że wybór kariery był w jego przypadku związany z budzącymi grozę i podziw wspomnieniami z czasów dzieciństwa. 
(Źródło: http://www.loctite.pl/homepage.htm)

 

Data dodania: 2013-07-03 17:57:34

mitte24.pl to sklep internetowy z produktami marki LOCTITE®. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne kleje błyskawiczne, kleje do zabezpieczania gwintów, kleje do osadzania łożysk, uszczelniacze połączeń rurowych, kleje akrylowe, żywice epoksydowe do napraw stali, żeliwa, aluminium, oraz inne produkty uzupełniające takie jak: zmywacze, odtłuszczacze, smary itp. Szeroka gama wysokiej jakości produktów LOCTITE® może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania wydajnych i wysoce specjalistycznych rozwiązań. Postaw na jakość i innowacyjność - zaufaj produktom LOCTITE®.