Zaangażowanie Loctite w produkcję Whisky

Zaangażowanie Loctite w produkcję Whisky
Nie często się zdarza, że cena butelki whisky osiąga oszałamiającą cenę 100 tysięcy funtów, ale tak stało się w przypadku single Malt z gorzelni The Dalmore. „Była to rekordowa cena – w zasadzie butelka whisky po raz pierwszy została sprzedana za sześciocyfrową sumę.” – mówi David Robertson, Rare Whisky Director w The Dalmore. „Ta konkretna butelka należała do bardzo limitowanej kolekcji obejmującej jedynie trzy butelki – zwanej z tego powodu Trinitas. Oczywiście do produkcji Trinitas wykorzystane zostały najlepsze składniki, dzięki którym Trinitas jest jedną z najbardziej wytwornych whisky dostępnych na rynku. Zawiera alkohol pochodzący z lat 1868, 1878, 1926 i 1939. Dalmore Trinitas to 64 letnia single malt, która jest tak samo wyjątkowa, jak i rzadko spotykana. Jest przygotowywana ręcznie i przechowywana z wielką troską przez tak długi okres czasu, że może uchodzić za doskonałość w historii naszej gorzelni.”
 
Aby przygotować zdobienie dla tego prestiżowego produktu gorzelnia skontaktowała się z firmą jubilerską z Glasgow – Eric N. Smith. „W zasadzie The Dalmore zażyczyli sobie rzemiosła najwyższej klasy, a my właśnie się w tym specjalizujemy.” – stwierdza Eric Smith, projektant i Dyrektor Zarządzający firmy.
 
Zdobienie jest wykonane ze Srebra Sterling, które składa się w 92,5% z czystego metalu i w 7,5% z miedzi, które to połączenie stanowi połyskujący element ozdobny. Czystość metalu daje doskonałe wykończenie pasujące do najwyższej jakości whisky.
 
Aby przymocować zdobienie do szklanych butelek Eric Smith zwrócił się o pomoc do Henkla i do marki klejów Loctite.
 
„Regularnie stosujemy kleje Loctite w naszej pracy, tak więc zwrócenie się do nich o pomoc było dla nas logiczne w tej sytuacji.- mówi Eric. „Wcześniej stosowaliśmy kleje ogólnego użytku do łączenia metalu z metalem, ale tym razem potrzebowaliśmy czegoś naprawdę specjalnego.”
 
Lokalny inżynier sprzedaży Henkel – Jackie Marshall został wezwany na pomoc. Po omówieniu specjalistycznych potrzeb Jackie został w zakładzie, aby udzielać technicznych wskazówek zespołowi jubilerów, a także proponować im próbki różnych produktów, m.in., klejów utwardzanych UV i klejów o specjalnych zastosowaniach, z którymi jubiler mógł eksperymentować.
 
„Przeprowadziliśmy próby na około dziewięciu produktach, ponieważ musieliśmy mieć pewność, że po nałożeniu srebra zdobienie będzie się mocno trzymało na butelce.” – relacjonuje Eric.
 
Po wielu testach uznano, iż Loctite Hysol 3430 będzie najlepiej spełniał nietypowe wymogi tej aplikacji klejenia.
 
Jest to dwuskładnikowy klej epoksydowy z dyszą mieszającą oba składniki, dzięki której klej jest mieszany automatycznie w miejscu aplikacji. Wyposażenie opakowania kleju w dyszę mieszającą eliminuje potrzebę mieszania ręcznego, a co z tym związane wyklucza ryzyko zastosowania nieodpowiednich proporcji poszczególnych składników.
 
W odniesieniu do tej konkretnej aplikacji dla The Dalmore bardzo ważna była całkowicie przezroczysta spoina klejowa, co umożliwiło uzyskanie wysokiej jakości wykończenia opakowania, które stanowi niezbędny element tej wyjątkowej whisky.
 
Eric Smith podsumowuje: „Gdyby nie Loctite i ich wsparcie techniczne nie udałoby się nam wykonać tak doskonale wyglądającego zdobienia. Wiem, że mogę spokojnie projektować nowe zdobienia, mając pewność, że produkt Loctite sprosta każdemu zadaniu.”
 
Zdjęcie oraz film pokazują jedno ze zdobień przyklejone do butelki przy pomocy Loctite 3430. (Źródło: http://www.loctite.pl/homepage.htm)

 

 

Data dodania: 2013-10-21 10:00:48

mitte24.pl to sklep internetowy z produktami marki LOCTITE®. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne kleje błyskawiczne, kleje do zabezpieczania gwintów, kleje do osadzania łożysk, uszczelniacze połączeń rurowych, kleje akrylowe, żywice epoksydowe do napraw stali, żeliwa, aluminium, oraz inne produkty uzupełniające takie jak: zmywacze, odtłuszczacze, smary itp. Szeroka gama wysokiej jakości produktów LOCTITE® może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania wydajnych i wysoce specjalistycznych rozwiązań. Postaw na jakość i innowacyjność - zaufaj produktom LOCTITE®.