Zimowa bestia

Zimowa bestia
Powoli zapada zmrok, temperatura na zewnątrz spadła już do -16°C, zaczyna padać śnieg, a Ty znajdujesz się na oblodzonym stoku o 30° nachyleniu. Trudno uznać to za doskonałe warunki do jazdy, ale dla metaliczno-srebrnej bestii Prinoth o opływowej sylwetce taka aura nie stanowi żadnego wyzwania. Nic dziwnego – ten ogromny ratrak do tras narciarskich to najpotężniejsza tego typu maszyna na świecie! A także o ponad 40% bardziej wydajna od swoich konkurentów, co jest ważne dla środowiska naturalnego.
 
Serce Bestii stawnowi 12,5 litrowy silnik Catepillar C13 Acert turbo diesel, który osiąga ogromną moc 527 koni mechanicznych przy zaledwie 1800 obrotach na minutę i spełnia wymogi Euromot III A. Cztery pompy hydrostatyczne Bosch Rexroth o pojemności 180 cc przekazują moc na gąsienice i napędzają łopatki oraz spychacz. Jednak Bestia oferuje nie tylko doskonałe działanie, ale także elegancki wygląd i komfort obsługi. Została zaprojektowana, zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz, przez sławne na całym świecie studio projektowe Pininfarina, dzięki czemu cieszy oko oraz zapewnia pełną ergonomię stanowiska pracy kierowcy.
 
Najlepsza pora na przygotowanie tras narciarskich to noc, kiedy narciarze i snowboardziści przesiadują w barach lub smacznie śpią. Ale noc na stoku to prawdziwe wyzwanie, z temperaturami spadającymi często poniżej - 30 stopni i trasami o nachyleniu sięgającym ponad 45°. Prinoth w znacznym stopniu polega na produktach Loctite,które są stosowane w Bestii do zabezpieczania komponentów i uszczelniania układu hydraulicznego, niezależnie´od tego, ile stopni poniżej zera spadnie słupek rtęci w termometrze.
 
Czy to jawa czy sen?
Narciarze stojący na szczycie stromej czarnej trasy wiedzą, czego mogą oczekiwać – ekscytującego przyspieszenia, silnego powiewu zimnego powietrza, syczącego odgłosu śniegu, po którym prześlizgują się ich narty. Z kabiny Bestii widok jest taki sam, ale to jedyne podobieństwo. Siedzisz sobie w przytulnej kabinie, na wygodnym fotelu przypominającym fotele rajdowe, przypięty specjalną uprzężą, która przytrzymuje Cię w jednej pozycji, niezależnie od kąta nachylenia pojazdu. W kabinie panuje przyjemna temperatura 20 °C, a z głośników sączy się relaksująca muzyka Kruder & Dorfmeister. A co najlepsze, w jednej zaledwie chwili możesz zawrócić i podjechać pod ten sam stromy stok, przerzucając jednocześnie wiele ton śniegu! Żadne szalone nachylenia nie przyprawią Cię o ból głowy, pojazd zachowuje się całkowicie stabilnie i czujesz, że masz nad nim pełną kontrolę. Maszyna o mocy 527 koni mechanicznych i momencie obrotowym sięgającym 2216 Nm przypomina statek. Nie odczuwasz szybkiego przyspieszenia ani hamowania ale masz wrażenie, że nic nie może Cię zatrzymać.
 
Duże korzyści
Dzięki swojej mocy i wydajności, Bestia jest w stanie przygotować trasy narciarskie dużo lepiej niż mniejsze maszyny, dając 40% oszczędność czasu i pieniędzy. Prinoth należy do firmy LEITNER Technologies, która zna branżę infrastruktury narciarskiej od podszewki. Włoski konglomerat z siedzibą w Sterzing to światowy lider wśród producentów wyciągów narciarskich, miejskich kolejek linowych i turbin wiatrowych.
 
Ważne jest także dobre samopoczucie kierowcy, ponieważ jego zmęczenie oznacza więcej przerw i zwiększa możliwość wystąpienia pomyłek. Dlatego też Prinoth i Pininfarina zaprojektowali wspólnie prosty i intuicyjny kokpit. Wszystkie elementy są wykonane z najwyższą starannością i w pełni dostosowane do indywidualnych wymagań kierowców i właścicieli ośrodków narciarskich.
 
Bezpieczeństwo i kontrola
Przygotowanie tras narciarskich wiąże się z pewnym ryzykiem i ośrodki narciarskie wykorzystują swoje ratraki nie tylko do przygotowania stoków, ale także do zapobiegania powstawaniu niebezpiecznych hałd śnieżnych. Kontrola to klucz do zapewnienia bezpieczeństwa, a Bestia wykorzystuje technologię CANbus, która dostosowuje systemy operacyjne do panujących warunków jazdy, dostarczając danych dla diagnostycznych urządzeń pokładowych w rzeczywistym czasie tak, aby kierowcy wiedzieli dokładnie, co się dzieje wokół nich. A w najgorszym przypadku, gdyby coś poszło nie tak, kokpit jest chroniony klatką bezpieczeństwa.
 
Niezawodność gwarantowana
Maszyny Prinoth są znane ze swojej jakości i niezawodności, dlatego też firma współpracuje przy ich produkcji jedynie z najlepszymi partnerami, takimi jak Pininfarina i Catepillar. Ale, jak mówią mądrzy ludzie, jesteś tak mocny, jak twoje najsłabsze ogniwo więc, aby zagwarantować maksymalną wytrzymałość wszystkich ogniw, fabryka Prinoth w Sterzing korzysta z produktów Loctite począwszy od uszczelniaczy i klejów ogólnego zastosowania, po produkty do zabezpieczania i mocowania połączeń gwintowych. „W fabryce nie ma linii produkcyjnej jako takiej, ponieważ maszyny są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta, a nie produkowane na skalę masową.” wyjaśnia Peter Wieser, szef montażu. „Wymaga to od nas elastyczności. Na szczęście, Loctite posiada właściwe produkty dla wszystkich naszych wymagań o przejrzystych etykietach i łatwe w użyciu, co jest bardzo ważne, kiedy na produkcji robi się gorąco”. (Źródło: http://www.loctite.pl/homepage.htm)

 

 

Data dodania: 2013-12-22 10:12:33

mitte24.pl to sklep internetowy z produktami marki LOCTITE®. W naszej ofercie znajdą Państwo profesjonalne kleje błyskawiczne, kleje do zabezpieczania gwintów, kleje do osadzania łożysk, uszczelniacze połączeń rurowych, kleje akrylowe, żywice epoksydowe do napraw stali, żeliwa, aluminium, oraz inne produkty uzupełniające takie jak: zmywacze, odtłuszczacze, smary itp. Szeroka gama wysokiej jakości produktów LOCTITE® może być wykorzystana wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zastosowania wydajnych i wysoce specjalistycznych rozwiązań. Postaw na jakość i innowacyjność - zaufaj produktom LOCTITE®.